Recepte daudzpusīgas personas personīgā zīmola stāsta izveidei







Gan individuāli, gan meistardarbnīcu ietvaros es satieku cilvēkus, kas dara fantastiskas lietas, bet saskaras ar izaicinājumu. Proti, es dzirdu: “Man ir tik daudz nodarbošanās, lomas, kā lai es izveidoju savu personīgā zīmola stāstu? Kā lai ietērpju to 3-4 teikumos tā, lai nepazūd tas, ko es daru?”.


Pirmkārt, apsveicu ar šo daudzpusīgumu – tas ir lielisks resurss, kas tev ir! Tas par tevi pastāsta daudz – tu esi interesants, tu spēj savu potenciālu izmantot dažādos virzienos, tev ir vēlme sevi realizēt, tev ir enerģija, ko sadalīt vairākos virzienos, tev ir bagātīga pieredze utt.





Veidojot savu unikālo stāstu, noteikti no sākuma vajag definēt savu unikalitāti, par ko rakstīju vienā no iepriekšējiem blogiem. Tad kā nākamo, es tev piedāvāju pieturēties sekojošam scenārijam:


Pirmais solis - uz papīra uzraksti visus savus apmluā. Piemēram izmantosim Kārli (es viņu izdomāju). Viņš ir Francijā studējis un praktizējis šefpavārs, bet tagad strādā Latvijā, tautā mīlēta restorāna īpašnieks, televīzijas seja, jo piedalās dažādos raidījumos, iecienīta vbloga (video bloga) par dažādiem knifiem un trikiem restorāna aizkulisēs autors. Viņš ir izstrādājis unikālu bezglutēna produktu līniju, kas ir nopērkama ne tikai viņa restorānā, bet arī lielveikalos. Turklāt viņa hobijs un vienlaicīgi nospraustais mērķis ir atklāt interesantas Latvijas vietas, vienlaicīgi izzinot un parādot atšķirīgo un kontrastus mūsu valstī (filmētu un fotografētu materiālu viņš ievieto savā Instagramas kontā).


Apjomīgi un daudzšķautņaini, vai ne? Ja tev ir ļoti daudz aktivitātes, kas ir dažādas raksturā, tad tās arī vari sakārtot grupās, piemēram, dalos ar padomu (konsultēšana, apmācības, blogs utt.), darba izpilde (projekta veikšana, dizaina piedāvāšana, pakalpojumu sniegšana) utml.


Otrais solis - es iesaku izvērtēt savu/savas mērķauditorijas, kam Jūs šo stāstu par sevi stāstāt. Un Kārļa gadījumā tās var būt vairākas: kvalitatīva ēdiena baudītāji (klienti), cilvēki ar bezglutēna nepanesību, kolēģi un tie, kas sapņu par tādiem kļūt, kā arī tie, kas vēlas uzlabot savas ēst gatavošanas prasmes.


Trešais solis - tev ir jāatbild uz jautājumiem: “Ko tu piedāvā šīm mērķauditorijām, ka tās izvēlas tevi? Kas ir tava pievienotā vērtība vai ko tu dod citiem?”. Kārlis varētu atbildēt: “piedāvāju nemainīgi augstu ēdiena kvalitāti, iedvesmoju ar idejām, kā padarīt ēdiena gatavošanu vieglāku un praktiskāku, atviegloju dzīvi tiem, kam jāsadzīvo ar glutēna nepanesamību”. Šie trīs ir Kārļa personīgā zīmola solījumi, kas ir definēti augstāk minētajām mērķauditorijām.


Ceturtais solis - tev ir jāizveido sava personīgā zīmola “jumta solījums”. Solījums, kas iekļau trešajā solī minētos. Citreiz var būt neiespējami izveidot vienu solījumu, uzrunājot visas mērķauditorijas, tad var izveidot un izmantot vairākus, atkarībā no mērķauditorijas, ar kuru runā. Bet ideāli, ja vien tas ir iespējams, var savai ‘misijai” definēt vienu, tā saucamo, jumta solījumu. Piemēram, mūsu raksta varonis varētu izmantot sekojošu solījumu:"es dalos ar saviem padomiem ēdienu gatavošanā un piedāvāju garšīgu bezglutēna produktu klāstu, jo vēlos, lai kvalitatīvs ēdiens ir pieejams ikvienam".


Jūs prasīsiet, kur tad palika viņa interese par Latviju? To savā stāstā arī var nelikt iekšā, ja tas īpaši nav svarīgs mērķauditorijai. Tajā gadījumā, ja Kārlis sāktu piedāvāt ēdienus, kuru izveidei ir guvis iedvesmu no šiem ceļojumiem, noteikti varētu pievienot savam stāstam arī šo līniju. Bet fakts, ka viņš ir kaismīgs Latvijas apceļotājs ir būtisks viņa personīgā zīmola veidotājs, jo tas ilustrē viņa intereses ārpus virtuves sienām.


Kāds tad ir Kārļa stāsts? Te arī mans piedāvājums:

“Es esmu Kārlis, šefpavārs, kas radījis bezglutēna X produktu līnju. Es dalos ar saviem padomiem ēdienu gatavošanā un piedāvāju garšīgu bezglutēna produktu klāstu, jo vēlos, lai kvalitatīvs ēdiens ir pieejams ikvienam”.