Brīvrīki Shutterstock (cienīgas) foto ar tekstu izveideiEs esmu savā profesionālajā darbībā izmantojusi Shutterstock, maksas foto bankas, fotogrāfijas. Starp citu, lai labāk komunicētu savu zīmolu laiku pa laikam ir nepieciešamas šāda rakstura fotogrāfijas. Tās var izmantot priekš sociālo mediju ierakstu vizualizēšanas, prezentācijām, mājas lapai, plakātiem utt.


Kopš es esmu atklājusi brīvrīkus, varu apgalvot, ka daudzos gadījumos nav nepieciešams iegādāties šādas fotogrāfijas ar tekstu uz tām. Līdzīgas var izveidot katrs pats! Tev patīk bilde, bet tekstu vajag pielāgot tavām vajadzībām vai arī no angļu valodas to pārtaisīt latviešu valodā. Bet, protams, Shutterstock vai līdzīgās fotogrādiju bankās ir iespējams smelties iedvesmu.


Tad kā to izdarīt pašu spēkiem?


Es izmantoju sekojošus brīvrīkus, lai izveidotu līdzīgu bildi tai, ko es atradu Shutterstock krātuvē:

- bezmaksas foto bankas

- fontu identifikātoru

- fontu lejuplādes vietni

- foto dizaina programmu.

(vairāk par tiem lasi zemāk).


Iziesim cauri visam procesam:

Solis No 1.

Tu jau esi atradis foto, kas tev patīk, vai arī tu to atrodi kādā no maksas foto bankām. Ierakstot meklētājvārdus, tu no atrastā izvēlies vienu. Es izvēlējos šo vienkāršo vecmodīgās rakstāmmašīnas foto, kurai ir teksts.

Ekrānšāviņs no www.shutterstock.comSolis No 2.

Ir laiks atrast līdzīgas fotogrāfijas bezmaksas foto bankās. Es apmeklēju Unsplash un Burst. Ierakstu meklētājā – typewriter, un izvēlos savu fotogrāfiju, kas līdzinās manai paraugbildei.

Izvēlētā RAWPIXEL fotogrāfija no BURST.Solis No 3.

Man ir jāatrod, kādā fontā rakstīt tekstu. Šinī situācija ir skaidrs, ka jāmeklē kāds no “rakstāmmašīnas fontiem”, bet citos gadījumos varētu būt grūti identificēt. Lai noteiktu fontu, es dodos uz www.fontsquirell.com, kur identifikātora ievelku Shutterstock bildi fonta atpazīšanai. Man tiek piedāvāti vairāki varianti. No tiem izvēlos bezmaksas fontu Smithy-XT-Heavy-v2.


Solis No 4.

Interneta meklētāja atrodu, ka izvēlēto fontu varu lejuplādēt www.freefontsdownload.net. To arī izdaru dažās sekundēs.


Solis No 5.

Esmu jau reģistrēta Crello, programmā, kur bez maksas var veidot sociālo mediju ziņu, mārketinga materiālu u.c. dizainus. Vienkāršs rīks, kas, atšķirība no līdzīgiem, atļauj augšuplādēt savu fontu un saglabāt izveidoto materiālu dažādos izmēros. Es augšuplādēju savu Burst izvēlēto fotogrāfiju. Uzlieku tai melnbalto filtru. Tai virsū ir jau teksts, tāpēc tam virsū es uzlieku taisnstūra formas laukumu. To iekrāsoju laukumam apkārtesošajā krāsā.


Solis Nr. 6.

Es augšuplādēju Smithy-XT-Heavy-v2 fontu Crello un izveidoju jaunu tekstu “BUILD YOUR BRAND”.


Lūk, bilde it gatava!
Mana Crello izveidotā bildePatiesībā es uztaisīju līdzīgu bildi, izmantojot Unsplash fotogrāfiju, arī Canva (līdzīgs bezmaksas rīks kā Crello). Process bija īsāks, jo tajā jau ir pieejams rakstāmmašīnas fonts. Bet domāju, ka Jums noderēs arī augstākizklāstītais garākais ceļš, jo ļoti bieži mūsu izvētie fonti šajos rīkos nav pieejami. Tad nākas improvizēt.

Mana Canva izveidotā bildeCeru, ka šī pamācība iedrošinās tevi izveidot vizuālos materiālus, kas atpsoguļu tavas vēlmes un personīgo zīmolu!