Veidojot personīgo zīmolu, mums ir jāizvēlas dažādi kanāli. Protams, tam pamatā ir dažādi apsvērumi – kur “atrodas” tava mērķauditorija, kā to labāk sasniegt, kas ir tava nodarbošanās un “ap ko “ ir tavs personīgais zīmols.
Katram no mums ir dažāds darba raksturs, bet ir cilvēki, kas ikdienā sazinās telefoniski, epastā, čatā, vebinārā un tamlīdzīgi ar kolēģiem vai sadarbības partneriem tuvākās un tālākas valstīs vai pat otrpus zemeslodes un nekad vaigā viens otru nav redzējuši.
Es varu saderēt, ka lielākā daļa uzņēmumu īpašnieki vai vadītāji pat neapzinās, ka viņiem ir personīgais zīmols. Vēl vairāk, ka personīgais zīmols ir papildus kapitāls, kuru varētu plānoti izmantot savas komercdarbības veiksmes stāsta veicināšanai.
Bet vai Tu esi iedomājies, cik būtiska loma Tavā dzīvē ir Tavam vārdam un uzvārdam? Jau no piedzimšanas vārds un uzvārds mūs pavada un veido mūsu identitāti. Vārds un uzvārds mums ir kā produktam un pakalpojumam zīmola nosaukums. Tas ir būtisks personīgā zīmola elements.
Fotogrāfijas, kas ataino mūs, īpaši tās, kas paredzētas formālai komunikācijai, ir būtisks vizuālais materiāls, kas bez vārdiem sniedz ļoti daudz informāciju par mums. Tāpat kā dzīvē, arī fotogrāfijās “mūs” var nolasīt kā grāmatu. Ne visi ir ķermeņa valodas profesionāļi, bet uz visiem iedarbojas pirmais iespaids un ķermeņa valodas sūtītie signāli.
Joprojām daudzos uzņēmumos, ne tikai Latvijā, valda uzskats, ka informāciju par labiem darbiniekiem nekādā gadījumā nedrīkst publiskot. Ar lielu piesardzību tiek veidota darbinieka publicitāte (ievērojot, protams, arī darbinieka tiesības, kas noteiktas Vispārējo datu aizsardzības regulā).
Uzņēmumam un darbiniekam vajadzētu apvienot centienus sadarbībā, lai stiprinātu gan uzņēmuma, gan darbinieka personīgo zīmolus. To es saucu par uzņēmuma un personīgā zīmola tandēmu. Kāpēc tā? Sākšu ar stāstu par zīmolu mijiedarbību.
Atbilde ir – jā vajag. Un visticamāk tu šobrīd esi šī uzņēmuma vadītājs tieši tādēļ, ka tev ir personīgais zīmols. Tāds personīgais zīmols, kas liecina, ka tev var uzticēt uzņēmumu. Tu esi “nopelnījis” vadīt biznesu, komandu un būt šī uzņēmuma seja un balss.
Lai veiksmīgi varētu izveidot personīgo zīmolu, ir jānostiprina trīs pilāri: jānosaka, kas tu esi (kas ir mana unikalitāte), jāveido attiecības (jātīklojas jeb angliski networking) un jārada saturs vai jāveido ekspertīze jomā, kas veido tavu unikalitāti.
Viena no iedvesmojošākajām aktivitātēm ir klausīties TED talks. Esmu sev uzlikusi mērķi: katru nedēļu noklausīties 3 runas, lai iegūtu jaunas atklāsmes, kā arī lai mācītos no iedvesmojošiem dažādu nozaru pārstāvjiem.
Gan individuāli, gan meistardarbnīcu ietvaros es satieku cilvēkus, kas dara fantastiskas lietas, bet saskaras ar izaicinājumu. Proti: “Man ir tik daudz nodarbošanās, lomas, kā lai es izveidoju savu personīgā zīmola stāstu? Kā lai ietērpju to 3-4 teikumos tā, lai nepazūd tas, ko es daru?”.
Ielūkojoties realitātē, ir skaidrs, ka apkārt ir tik liels burziņš, kņada vai drūzma un, jau kādu laiku, globālā līmenī. Bieži esmu domājusi, cik labi, ka es esmu piedzimusi Latvijā, kur man ir jākonkurē ar nepilniem 2 miljoniem iedzīvotāju!
Apmeklējot arhitektūras tendencēm veltītu konferenci, uz skatuves kāps lektori un starpbrīžos būs iespēja tikties ar daudziem cilvēkiem. Lielākā daļa no tiem būs arhitekti, projektētāji, būvinženieri.
Nesen man bija tas gods piedalīties Oratores skatuve sievietēm - Kā žilbinoši uzstāties, ko ir izveidojušas divas burvīgas dāmas Dagnija Lejiņa un Laura Vanaga-Mickeviča.
Esmu daudz par šo jautājumu domājusi, veidojot personīgā zīmola attīstības programmu vidusskolēniem
Viena no būtiskām vizuālās identitātes komponentēm ir personīgā zīmola krāsas. Parasti krāsu palete sastāv no piecām krāsām, bet parasti izvēlas divas...
Produktu vai uzņēmumu zīmols sastāv no ēteriskiem un taustāmiem elementiem. Ēteriskais – zīmola personība, kas ietver vērtības, misiju, zīmola solījumu.
Privātuma politika