kinografikA savas idejas komunicēšanai





Es zinu, ka daudzi nemaz nezina, kas ir kinografikas (cinemagraphs). Tās ir statiskas bildes ar kādu kustīgu elementu iekšā. Proti foto un video kombinācija. Beigās kā rezultāts sanāk video fails.





Bet daudzi pat nevar iedomāties, ka, nopērkot ar Microsoft operatīvo sistēmu aprīkotu datoru, katram ir iespēja izveidot vienkāršas, bet fantastiskas kinografikas. Jautājums ir tikai par pašu spēju radoši domāt.


Ja tu seko manai Facebook lapai, tad noteikti esi ievērojis Galvenes video. Tās ir kinografikas, ko esmu izveidojusi ar Microsoft Photo programmu (jāatzīmē, ka es darbojos ar Windows 10. Ir iespējams, ka uz vecākām versijām Photos sadaļa neparedz video rediģēšanas un efektu ievietošanas funkciju).


Microsoft Photo programma ne tikai pārzina tavas uz datora saglabātās fotogrāfijas, bet piedāvā pavisam vienkāršu veidu, kā izveidot videos. Un te ar piedāvātajiem video efektiem un 3d modeļiem, ir iespējams izveidot kinografikas. Jā efektu skaits ir ierobežots, savukārt 3d elementu skaits ir ļoti plaši. Te gan jāskatās, lai izmantotie efekti un 3d modeļi tiktu izmantoti tā, lai rezultāts izskatās dabisks.


Vispirms iesaku iepazīties ar dažādiem telpiskajiem efektiem – ir uguns, ūdens, dūmi, sniegs utt. Un tad padomā, ko tu vēlies izveidot.


Kā rāda mans vakardienas Facebook ieraksts, es izdomāju atdzīvināt uguni, ko ugunsspļāvējs spļāva ārā.





Nu re, kā rīkoties?


1. Izdomā, ko tu vēlies darīt. Kāda ir tava radošā ideja?


2. Atrodi kādā no foto bankām savu fotogrāfiju, kuru vēlies atdzīvināt. Es atradu šo ar ūdenī nirstošu meiteni. Fotogrāfiju lejuplādē savā datorā.


3. Atver Microsoft Photos (latviešu versijā Fotoattēli) savā datorā, izvēlies augšējā labajā stūrī “Jauns video/ Jauns video projekts”.





4. Tev savam projektam ir jāiedod nosaukums.


5. Atvērsies video izveides darba virsma. Kreisajā augšēja pusē redzēsi krustiņu – šeit tu vari pievienot savus video vai foto materiālus. Mūsu gadījumā svarīgi ir pielikt fotogrāfiju, ko izvēlējies. Dari to. Un tad, kad tas ir izdarīts, ievelc fotogrāfiju apakšējās rindas pirmajā lauciņā.





6. Virs video izveides joslas redzēsiet dažādas funkcijas. Izvēlies to ar pulkstenīti, lai uzstādītu savu ilgumu. Iespējams, ka sākumā jums rādīs tikai izvēli līdz 7 sekundēm vai arī būs iespēja ierakstīt savu ilgumu. Es lieku parasti 15 sekundes (Priekš FB cover video minimālais garums ir 30 sekundes!!!). Ja tev šinī vietā iespēja ierakstīt savu laiku neparādās, tad dodies uz apakšējās joslas foto, uzklikšķini ar labo peles taustiņu un pirmā izvēlne būs laiks. To paņemot, tev parādīsies iespēja ierakstīt izvēlētā laika garumu.


7. Tajā pašā joslā, kur ir pulkstenis, ir arī izvēle – Telpiski Efekti. Uzklikšķini uz to. Jums atvērsies jauna darba vide, kur labajā pusē ir efekti. Atrodiet to, kas jums der, un uzklikšķiniet vai ievelciet uz fotogrāfijas.


8. Efektam var mainīt virzienus, lielumu. Piekoriģē savu fotogrāfiju kā tu vēlies.


9. Uz laika joslas tu vari ar brūno iezīmēto līniju atzīmēt, kādā laika posmā no 15 sekundēm tu vēlies, lai efekts parādās.





10. Lejā uzspiežot atskaņošanas ikonu – trīsstūrīti, vari noskatīties, savu izveidoto grafiku. Kad esi apmierināts, spied labajā apakšējā stūrī – Gatavs – un tu nonāksi sākotnējā darba vidē. 11. Augšējā labajā stūrī ir poga – pabeigt darbu. Nospied to un tavs video – kinografika tiks saglabāta.


Tas arī viss, ļoti vienkārši un ērti!


Daži padomi – pirms tu veido savu kinografiku:

- noskaidro, kādā izmērā tev vajadzēs materiālu. Attiecīgi tad tādā rezolūcijā arī saglabā savu fotogrāfiju pirms tai liec virsū telpisku efektu!!!

- video izveides darba vidē, joslā ar funkcijām, ir tikai pamatiespējas mainīt izmērus. Tur ir tikai divas izvēlnes – ar melnām malām vai bez tām. Piespiežot bez melnām malām, bilde tiek iecentrēta, līdz ar to var pazust fotogrāfijas ārējās daļas. - vertikālas bildes labāk neizmantot.


Lai tev veicas ar interesantāku komunikāciju!