Kā žilbināt ar personīgo zīmolu publiskā runā?Nesen man bija tas gods piedalīties Oratores skatuve sievietēm - Kā žilbinoši uzstāties, ko ir izveidojušas divas burvīgas dāmas Dagnija Lejiņa un Laura Vanaga-Mickeviča. Tā kā šī kustība – dod sievietēm spēju ticēt saviem spēkiem, iedrošināt uz varēšanu, izkopt savu personīgo zīmolu– absolūti sasaucas ar maniem uzskatiem, nolēmu par pasākumu uzrakstīt blogu.

Mēs bijām 8 dalībnieces, visas sievietes, bet jau no pirmā iepazīšanās brīža man bija skaidrs - personības.


Iespēja uzkāpt uz skatuves, pārbaudīt savas oratores spējas, pārvarēt bailes un kompleksus, un pats svarīgākais 30 sekunžu lifta runā stādīt sevi priekšā, bija dāmu personīgā zīmola zvaigžņu mirklis.


Kādēļ tā?

"Jebkuram cilvēkam uzstājoties, pirmais, kas ir jādara, ir jāiepazīstina ar sevi. Tas ir izšķirošais brīdis, kad klausītājs izvērtē – būs vērts klausīties vai arī nē".

Personīgais zīmols atspoguļo cilvēka raksturu, vērtības, intereses, zināšanas un pieredzi. Arī vizuālais izskats ir būtisks. Šis bija tas brīdis, kad Oratores dalībnieces varēja dalīties ar savām vērtībām vai principiem, par kuriem tās iestājas. Aicināt uz atbalstu vai dalību arī citus.

"Degsme jeb aizrautība par kādu ideju vai vērtību ir būtisks personīgā zīmola stiprināšanas instruments. Tas skaidrāk novelk personīgā zīmola kontūras un veido asociācijas ar šo cilvēku".

Klausītāju atgriezeniskā saikne - “man gribas piedalīties tavā projektā” vai “es tevi saprotu, jo es arī tā jūtos” - nenoliedzami novērtēja dāmu enerģiju un spēju uzrunāt līdzīgi domājošos.


Publiskās runas treniņā vairākas dalībnieces atsaucās uz personīgo pieredzi, stāstu par sevi. Tas atklāja dalībnieču cilvēciskumu, stiprināja sajūtu - “viņa ir viena no mums”. Personīgā zīmola izveide nedrīkst notikt mākslīgi, būtisks ir autentiskums.

"Un tieši šādi pieredzes vai personību raksturojoši stāsti, kas balstās realitātē un patiesībā, atklāj emocijas, veido autentisku personīgo zīmolu".

Atsauksmes no klausītājiem bija: “man patīk, ka viņa atsaucas savu pieredzi”, “sajutu patiesumu!”, “nevarēju atrauties no stāsta, gribējās ātrāk uzzināt, kas tālāk” utml. Auditorijai patīk, ka valda mīlestība, patiesums un dalīšanās prieks.


Šis pasākums bija apliecinājums vārda un personības spēkam, veidojot pirmo iespaidu par sevi. Manī noteikti radīja interesi turpmāk ar dalībniecēm uzturēt kontaktus, sadarboties un atbalstīt viņu gaitas. Bet vai, iepazīstoties un komunicējot ar citiem, mūsu visu mērķis nav ieinteresēt, sadraudzēties un rast sev atbalstu?


Lai mums visām veicas!

Foto autore ir Inga Zarecka