Vai tu ģērbtos tikai personīgā zīmola krāsās?29.03.2019Viena no būtiskām vizuālās identitātes komponentēm ir personīgā zīmola krāsas. Krāsu palete sastāv no piecām krāsām, bet parasti izvēlas divas aktīvās krāsas – vienu kā galveno un otru palīgkrāsu, ar kuru vari papildināt savus vizuālos materiālus.


Un ne tikai!


Ir vairāki cilvēki, kuri personīgā zīmola stiprināšanai ģērbjas savās izvēlētajās zīmola krāsās.

Un ja godīgi, tas ir iespaidīgi! Tas atstāj sakārtota un viengabalaina zīmola iespaidu.


Piemēram, Naomi Simsona, austrāliešu uzņēmēja. Saukta par Red Shark, vada uzņēmumu Big Red Group. Kā nosaka nosaukums, protams, uzņēmuma logo ir sarkans. Digitālajā vidē viņa sevi akcentē ar sarkanu krāsu, kas arī ir viņas personīgā zīmola dominējošais tonis. Viņas personīgais logo ir sarkans. Tā pati krāsa tiek izmantota sociālo mediju ierakstos un viņa pati 95% tur atrodamajās fotogrāfijās ir ģērbusies sarkanā vai sarkans elements būs viņas apģērbā. Dabiski, ka viņa izmanto koši sarkanu lūpu krāsu. Manuprāt, viņa meistarīgi ir savijusi saturisko ar vizuālo, izveidojot spēcīgu personīgā zīmola vizuālo identitāti.

Ekrānšaviņi no Naomi Simsonas mājas lapas un sociālo mediju kontiem.Otrs piemērs ir Neils Patels, slavens ASV digitālā mārketinga guru. Viņa krāsu gamma ir oranžs, pelēks, balts un melns. Visos ierakstos - vai tas būtu Facebook, Twitter, Instagram - dominē šīs krāsas. Neitrālie toņi kā pelēks, brūns, melns un balts ir Neila apģērbā. Starp citu, viņam ir ļoti daudz video, kur var novērot viņa apģērba krāsu gammas izmantošanas konsekvenci ilgtermiņā. Digitālajā vidē nav manīts ģērbies, piemēram, sarkanā vai zaļā krāsā.


Ekrānšāviņi no Neila PAtela mājas lapas un sociālo mediju profiliem.Atkal – tas tiešām ir iespaidīgi! Viņa rokrakstu pēc krāsām vien var atpazīt jau pa gabalu. Un domāju, ka tas noteikti strādā abu piemēru labā un stiprina viņu personīgo zīmolu un tā atpazīstamību.


Man šķiet, ka personīgā zīmola krāsu izmantošana apģērbā ir spēcīgs instruments. Gan jau viņiem skapī ir arī citu krāsu drēbes, bet varam tikai iedomāties, cik rūpīgi ir jāplāno un jāpieskaņo sava profesionālā dzīve, lai digitālajā vidē varētu parādīties tikai izvēlētajās krāsās.


Tāpēc ir svarīgi likt aiz auss.


"Ja vēlēsies ieviest šo maksimālo vizuālās identitātes programmu – ģērbties personīgā zīmola krāsās – izvēlies tādu paleti, kas tev ļoti patīk un kura ļoti labi piestāv!"

#personīgaiszīmols #vizuālāidentitāte #krāsas