Brīvrīki Zoom video konferenču fonu maiņai

Lielai daļai šobrīd viens no galvenajiem darba rīkiem ir video konferenču programmas. Saslēdzoties video zvanos, jau šobrīd aktuālas sarunas ir par to, kāds ir fons, ko redz ekrāna kolēģi vai pat sadarbības partneri? Twitter diskusijās daudzi iesmej, ka moderni ir izmantot grāmatu plauktus. @NoahMacMillan, ilustrātors un dizaineris, piedāvā izmantot savus darbus, @NASAJPL – planētas un kosmosa skatus. Tā vien šķiet, ka šobrīd daudzi arī izmanto iespēju sava darba – mūzikla, muzeja, mākslas darba - popularizēšanai un piedāvā Zoom konferencēs izmantot savu vizuālo materiālu.

Nenoliedzami, vide, kāda parādās mūsu ekrānā, arī veido iespaidu par mums. Bet daudziem mājās nav iekārtoti biroji, nav izcils dizains, ir privātas lietas, kuras nevēlas, lai citi redzētu.


Tiem, kas ikdienas video konferenču saziņai izmanto Zoom, Jums ir labas ziņas – Zoom saviem lietotājiem dod iespēju izmantot virtuālos fonus. Lejuplādējot programmu, Jūs automātiski saņemsiet 5 fonus, ko varat izmantot. Bet tiem, kuri vēlas būt atšķirīgi, radoši, pieskaņot fonu savam garastāvoklim, iespējams, vēlaties ienest arī savu humora devu un pārsteigt kolēģus, ir iespējas izmantot fonus, kas nav tik formāli – piemēram, atrasties okeāna krastā. Zoom tā ir daļa no biznesa – viņi tādus fonus pārdod. Bet ir iespējams programmā izmantot arī savus video vai foto materiālus. Kur tādus dabūt? Skaties zemāk sarakstu.


Bet mazliet vairāk par pašiem foniem. Vari izmantot fotogrāfijas ar izciliem dizaina interjeriem, vari likt biroju bildes, darba vietas. Jā, ir iespējams arī izmantot fotogrāfijas ar grāmatu plauktiem. Izmantojot fotogrāfijas, nedabiskums būs vairāk jūtams, jo bilde ir statiska. Labs video materiāls – radīs organiskāku iespaidu.


Lai izveidotu savu virtuālo fonu Zoom videokonferencēm, ir jāveic sekojoši soļi (sīkāk skaties šo video).


1. Atverot Zoom programmu uz datora, dodies labajā stūrī uz Settings, uzklikšķiniet.

2. Tad kreisajā izvēļņu joslā atradīsiet “Virtual background” – uzklikšķiniet to.

3. Ekrānā tu ieraudzīsi sevi bez pievienota cita fona, to varat nomainīt uz zemāk piedāvātajiem vai arī augšuplādējiet savu izvēlētu citu fonu, nospiežot plusa zīmīti virs piedāvātajiem foniem.


Ir vairākas vietas, kur tu varat arī lejuplādēt Zoom fonus bezmaksas:


Pexels – atlasītas bezmaksas fotogrāfijas vai videos priekš Zoom foniem. Te ir iespēja izvēlēties arī kategorijas – birojs, mājas, istabas, pludmale, horizonts (skyline) vai logs. Ir izveidotas arī īpašas Zoom kolekcijas.


Unsplash - bezmaksas fotogrāfijas ar dažādiem foniem, ne tikai darba galdi un biroji, dzīvojamās istabas, bet arī cita satura bildes.


Canva Zoom virtuālo fonu veidotājs - tie, kas ar Canva jau strādā, vari aši izvēlēties kādu interesantu fonu, kas tiek jau piedāvāts gan kā ilustrāciju, gan arī video versiju. Bet var arī paši izveidot savu. Manu izveidoto redzēsi pievienotajā apmācības video.


Starp citu, Zoom virtuālajai bildei vari izmantot jebkuru foto materiālu kas 1280x720 px un video, kas ir minimāli 1280x720 px un 1920 x1080 px maksimāli.


Kas jāņem vērā?

1. Izmantojot šo materiālu ir svarīgs tev telpas apgaismojums. Tas nevar būt pārāk spilgts vai pārāk tumšs. Vari pret sevi pavērst galda lampu.

2. Tiem, kam mājas ir zaļā krāsā auduma gabals, palags, sega, plakāts, droši varat sev aizmugurē piekārt, būs labāks rezultāts.

3. Bet svarīgi ir, lai tu esi uzvilcis kontrastējošu apģērbu, citā krāsā kā ir tavs fons. Piemēram, ja siena ir balta, tad nevelc baltu kreklu.


Jā, un padoms tiem, kam ir svarīga Zoom tikšanās ar klientu vai sadarbības partneri un “joku” foni, šobrīd varbūt nepiestāvēs, tad vari izmantot jebkuru korporatīvo bildi ar uzņēmuma logo, tikai skaties, lai pats video to neaizklātu ar savu augumu.


Lai veicas novadīt veiksmīgas sanāksmes un radīt smaidu ar interesantu fonu sanāksmes dalībniekos!


miestardarbnīcaPersonīgais zīmols un brīvrīkiTev vēlamā laikā un vietā = EUR 39