08.03.2019Tikai 11 no 51 šo trīs pasākumu lektoriem ir sava mājas lapas. Turklāt vairākas no tām sen gaida modernizāciju un satura atjaunošanu. Kā pozitīvo piemēru vēlos izcelt Kaspara Vendeļa (kasparsvendelis.com) un Elīnas Pelčeres (pelčere.lv) mājas lapas. Tajās izstaro personība un es varu labi saprast, kas ir Kaspars, Elīna un ar ko viņi nodarbojas un mani saista.


Izvērtējot angliski runājošo valstu pieredzi, iedvesmojošiem lektoriem, konsultantiem, kāda trenda vai kustības ieviesējiem noteikti ir savas mājas lapas. Ir tāda sajūta, ka tas ir “must to have”. Un viņu personības mājas lapās spridzina (piemēram, lewishowes.com, naomisimson.com vai http://www.sarahwilson.com).


Kāds mums Latvijā teiks – kāpēc man to lapu vajag? Jā, un ir gadījumi, kad tas tiešām nav vajadzīgs! Publiski uzstājas dažkārt, apzināti neveido savu personīgo zīmolu un pilnīgi pietiek ar LinkedIn profilu, kur ir plaša informācijas vai arī ir uzņēmuma vadītājs un reputāciju veido PR komanda. Vairāki runātāji, īpaši tie, kas pārstāv biznesa nozari, starp citu, ļoti veiksmīgi izmanto LinkedIn profilu – tur var atrast lektora intereses, jaunākos rakstus, video un iniciatīvas. Citi atkal to pašu veic savos Facebook kontos. Bet ir milzīga atšķirība starp šiem formātiem un mājas lapu.


"Mājas lapas neesamība ir neizmantotā iespēja pašam radīt PILNU stāstu par sevi".


Sociālo mediju profili sniedz fantastisku iespēju info par sevi nodot uzreiz plašam interesentu pūlim. Reklamēšanās iespējas vēl to paspilgtina un to noteikti vajag izmantot.


"Bet sociālo tīklu formāts diemžēl tavu personīgā zīmola izpausmi ierobežo. Tajos ir noteikts vizuālais tēls, informācijas novietojums, krāsu un fontu salikums, kas, iespējams, neatbilst tavam tēlam un iekšējai būtībai, kā arī vajadzībām".


Tātad, ko tavam personīgajam zīmola dos mājas lapa, pat ja tu esi sabiedrībā pazīstams lektors vai konsultants un interneta vide ir pilna ar saturu par tevi?


Pirmkārt, tev dos brīvību izveidot savu profilu tieši tā kā tu vēlies. Savās personīgā zīmola krāsās, fontos, ar savu izvēlēto foto vai video materiālu. Atbilstoši savai būtībai, identitātei un izcelt unikalitāti.


Otrkārt, tu varēsi uzlikt akcentus ar saviem atslēgas vārdiem tā, kā tu vēlies vizuālajā izkārtojumā. Izcelt savu logo, moto vai saukli.


Treškārt, tu varēsi iekļaut interaktivitāti, kas nav iespējams tik spraigā veidā sociālajos kontos. Tas nozīmē, ka vizualizācijas/teksti ir kustīgi un tas rada tavu kā dinamiskas personas tēlu.


Ceturtkārt, tā ir vieta, kur uzrakstīt īsu vai garu biogrāfiju, ielikt darbu protfolio, blogu vai pasākumu kalendāru, salikt vienuviet video.


Piektkārt, tā ir viena vieta, kur tavs fans, klients vai vienkārši interesants var saņemt visu informāciju par tevi. Nepastarpināti. Tavas mājas lapas lasītājs šeit var uzzināt par taviem pasaules uzskatiem, vērtībām, dzīvesstilu.


"Interneta vide ir pilna ar saturu, ko tu neesi radījis, kas var būt nepatiesa, kas iespējams rada nepareizu iespaidu par tevi. Sava mājas lapa dod iespēju ietekmēt priekšstatu par to, kas tu esi!"


Sestkārt, tā ir sava personīgā zīmola bezmaksas reklāmas iespēja.


Septītkārt, tā ir iespēja veikt e-komerciju, pārdodot savus pakalpojumus.


Mājas lapas izveide ir iespējama bezmaksas. Kaut vai mūsu pašu Mozello piedāvā bezmaksas versiju, izmantojot tavszimols.mozello.lv domēnu. Vai vari izvēlēties wix.com, IMCreator, Ucraft, Stricingly vai kādu citu ārvalstu mājas lapu izveides rīku, kas piedāvā bezmaksas pakas. Līdz ar to – nauda nav šķērslis!


Viens gan ir skaidrs, ka mājas lapas galvenokārt izveide prasa darbu, bet ar šiem mājas lapu veidošanas rīkiem lapu radīt var pat neprofesionālis. Teksti gan paliek tavā ziņā. Ja tu neplāno iekļaut blogu sadaļu, bet vairāk savu lapu veido kā profilu, tad darba ar tās uzturēšanu nebūs nemaz tik daudz.


Moderna, dinamiska, tavas vērtības un uzskatus attainojoša mājas lapa, Latvijas iedzīvotājā, potenciālajā klientā vai sadarbības partnerī, radīs pārliecinošu un pozitīvu iespaidu par tevi!


#personalbrand #personīgaiszīmols #brīvrīki #bezmaksasrīki #digitalfreebies #freebies #website #mājaslapa